вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od należytego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий